National 12 - find out more...

Events 2014

Event History


Send reports to:
results@national12.org

Need or want to crew, e-mail:
crew@national12.org

Date Venue
January
11th Queen Mary S.C.
25th Northampton S.C.
February
16th Ranelagh S.C.
March
1st & 2nd Alexandra Palace
15th - 16th Hamble River S.C.
22nd Burghfield S.C.
23rd Tynemouth S.C.
April
12th & 13th Annandale S.C.
  
20th Burwain S.C.
20th Spinnaker S.C.
26th Hykeham S.C. - Junior champs
27th Hykeham S.C.
May
3rd - 5th Salcombe Y.C.
10th Desborough S.C.
11th Trent Valley S.C.
17th Staunton Harold S.C.
18th  Carsington S.C.
24th - 28th Carnac
25th Cramond BC
June
8th Yorkshire Ouse S.C. NoR
21st & 22nd Shoreham SC
22nd Midland S.C.
28th & 29th Royal Harwich Y.C. 
28th & 29th Burton S.C. Vintage Champs
July
5th Ely S.C.
12th & 13th Leigh & Lowton S.C.
13th Ranelagh S.C.
20th Trent Valley S.C.
26th – 2nd N.W. Norfolk Week
August
3rd- 8th Salcombe Y.C.
9th & 10th Norfolk Broads Y.C.
10th – 15th Salcombe Y.C.
16th Olton Mere S.C.
23rd – 24th  Solway S.C.
23rd - 26th Pevensey Bay S.C. Burton cup
31st Redesmere S.C.
September
7th Trent Valley S.C.
14th Henley S.C.
21st Yorkshire Dales S.C.
27th & 28th King George S.C. NoR
October
4th Ripon S.C.
5th  Yeadon S.C.
11th & 12th Castle Semple S.C.
18th & 19th Salcombe Y.C.
19th Tynemouth (Newburn)
25th Olton Mere S.C.
26th Twickenham Y.C. poster
November
15th Northampton S.C. GUL Finale SIs NoR
16th Northampton S.C. SIs NoR
December


Untitled Document
Event Contact Series
Bloody Mary Pursuit Race Club
Steve Nicholson Mem’l Race Tom Stewart
Ranelagh Winter & Thames Area Prize Giving Mike Storey t
RYA Dinghy Sailing Show Naomi Bilton
Warming Pan   t
GUL series Jeremy Carey GUL t
Open Meeting Howard Steavenson n
GUL series, Scottish Champs, Vintage
 & Border Trophy (b)
John Hugo GUL s n v b
Open Meeting & ANEYC Patrick Hamilton n v
Open Meeting   t
Junior Champs Gerald Copsey  
Open Meeting Steve Sallis m
GUL series   GUL sw
Open Meeting Chris Gorham t
Open Meeting Christine Preston m
Open Meeting Grahame Newton m v
Open Meeting Malcolm Hall m
European Event Christian Day  
Open Meeting   s
Naburn Paddle & Vintage Series Philip David n v
GUL series Sophie Mackley GUL t
Open Meeting Ian Smith m
Open Meeting Anthony Gifford e
Vintage Championships Paul Turner  
Four Plank Series Jonathan Garfitt  
Open Meeting Christian Day n
Open Meeting Mike Storey t
Four Plank Series Christine Preston  
N. W. Norfolk Week  
Salcombe Town Regatta  
Classic Dinghy Regatta Howard Chadwick v
Salcombe Y.C. Regatta  
Four Plank Series Chris Troth  
Open meeting Ian Purkis s
GUL series & BURTON WEEK Jeremy Carey GUL
Open meeting Brian Herring m n v
Open Meeting Christine Preston m v
Open Meeting Mike Storey t
Open Meeting Neil McInnes n
GUL series & INLAND CHAMPIONSHIPS Christian Day GUL e
GUL series Bernard Clark GUL n v
Open Meeting & ANEYC Howard Chadwick n v
Open Meeting   s
Open Meeting   sw
Open Meeting & Border Trophy Howard Steavenson n b
Open Meeting Chris Troth m
Open Meeting   t
GUL series & WINTER CHAMPIONSHIPS Tom Stewart GUL
WINTER CHAMPIONSHIPS Tom Stewart